medytacja z aniołem stróżem

Gwoli uściślenia – nie namawiam Ciebie do niczego. Jeśli uważasz, że to co poniżej kłóci się z twoimi odczuciami religijnymi – nie musisz tego robić, ani nie musisz tego czytać.

Anioł Stróż, twój duchowy przewodnik któremu najbardziej na świecie zależy żeby Ci się udało oraz żebyś ze swojego życia wyniósł jak najwięcej lekcji. Żebyś zdał wszystkie egzaminy, doświadczył emocji i uczuć oraz docenił rolę miłości. On oraz Aniołowie Przewodnicy (niektórym również towarzyszą i każdemu towarzyszy inna liczba. Jedni mają za plecami pięciu, a inni dwóch) towarzyszą Ci zawsze, gdziekolwiek jesteś. Czasem coś podszeptują – weź parasol, bo po południu będzie ulewa albo skręć lepiej w tą drugą uliczkę…
Uwielbiam swoich chłopaków – bo tak zwykłam o nich mówić. Przed zaśnięciem dziękuję im za cały dzień i wspólną pracę. Kiedy mam problem proszę ich o pomoc, kiedy mam wątpliwości pytam ich o zdanie. Często radzą mi – nie jedz tego, bo Ci zaszkodzi.

I nie, nie choruję na schizofrenię 🙂

medytacja z aniolem 01

Odpowiedzi są w nas!

Kojarzycie słowo intuicja? Czasami (choć nie we wszystkich przypadkach) jest ona właśnie umiejętnością słuchania naszych Aniołów. W końcu wielu trenerów rozwoju osobistego powtarza, że odpowiedzi na pytania są w nas. W nas – w naszych sercach i głowach. Tylko nie zawsze potrafimy ich słuchać. Zagłuszeni przez swoje strachy i lęki nie potrafimy dotrzeć do tego co naprawdę jest w nas, a już tym bardziej nie słyszymy najbardziej nam życzliwych istot.

Medytacja

Przed zaśnięciem, aby oczyścić głowę i pozbyć się całodziennego napięcia i stresu medytuję. Często robię to ze słuchawkami na uszach jako, że lubię prowadzone medytacje w których krok po kroku przechodzę przez kolejne wizualizacje. Ta spodobała mi się w sposób szczególny, choć czytałam o niej już bardzo dawno temu.

Nagranie dostępne jest TUTAJ

U każdego kolejne obrazy mogą wyglądać inaczej. Mój świat nie ma zamku, tylko małą drewnianą chatkę w środku lasu z pięknymi drzwiami i mosiężną, kutą klamką. Ważne aby stworzyć w swojej wyobraźni miejsce w którym odczuwacie szczęście, jesteście bezpieczni i spokojni.

Medytacja w skrócie, jeśli nie chcesz słuchać nagrania:

1. Połóż się wygodnie lub usiądź. Przy tej medytacji zalecana jest pozycja leżąca, aczkolwiek jeśli potrafisz rozluźnić się w fotelu bez skręcania się w precel i krzywienia kręgosłupa – nie krępuj się. Ważne abyś leżał wygodnie, spokojnie bez skrzyżowanych nóg czy rąk. Najlepiej żeby ręce, odwrócone wnętrzem dłoni do góry leżały wzdłuż tułowia (nie przylegając do niego).
2. Zamknij oczy i zacznij liczyć oddechy. Rozluźnił swoje ciało, wyobraź sobie, że przepływa przez nie białe światło. Liczenie oddechów pozwoli odłączyć się twoim myślom od codzienności, szczególnie jeśli stan myślenia o niczym i pustej głowy jest dla Ciebie zbyt trudny do osiągnięcia.
3. Wyobraź sobie, że stoisz na pięknej, słonecznej polanie w lesie. Jest spokojny ciepły dzień, ptaki śpiewają, a w oddali szumi strumień. Wyobraź sobie, jak promienie słońca wypełniają twoje ciało, napawają cię spokojem i szczęściem. Budzą w tobie radość i odprężenie.
4. Zbliż się do strumienia, który szemrze spokojnie nieopodal. Przyjrzyj się czystej i ciepłej wodzie. Jeśli chcesz – zanurz się w niej, niech opływa twoje ciało zmywając z niego wszystkie doświadczenia codzienności.
5. Zacznij iść w górę – wzdłuż strumyka aż napotkasz piękny budynek na polanie. Zbliż się do niego.
6. Wyobraź sobie ten budynek – może być zamkiem z pięknymi witrażami, a może być drewnianą chatką. Zaprojektuj go tak jak tylko chcesz. Czujesz się w nim dobrze i bezpiecznie kiedy tam wchodzisz. To tam podchodzi do Ciebie świetlista, przyjazna dla Ciebie postać – twój Anioł Stróż. Możesz zapytać go o co chcesz, możesz porozmawiać z nim, podziękować i poprosić. To jest wasz czas.

Możesz również napisać pytanie na kartce papieru lub w ogromnej księdze którą znajdziesz. Kiedy następnym razem znajdziesz się w tym samym miejscu odnajdziesz odpowiedź.

7. Wychodząc podziękuj mu za gościnę i wróć na polanę odprężony i spokojny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s