Bliźniaczy płomień – romantyczna legenda?

Kiedy coraz częściej mówi się i pisze o powszechnym przebudzeniu ludzkości, otwarciu się na energie, zainteresowaniu się medytacją i duchowością pojawia się zaraz termin twin flame, czyli zagadnienie bliźniaczego płomienia.

Przekopałam internety wzdłuż i wszerz aby móc dowiedzieć się więcej. Jednak im więcej czytałam to miałam wrażenie, że pojęcie rozpoznania w drugiej osobie duszy która jest nam tak bliska jak własna zostało spłaszczone do romantycznej legendy.

Zapewne znacie koncepcję Platona o tym, że kiedyś ludzkie ciało miało dwie twarze, cztery ręce i cztery nogi. Zeus w obawie, że ludzie w tej postaci będą potężniejsi niż bogowie podzielił ich na pół i od tej pory żaden człowiek nie jest w stanie zaznać szczęścia i spokoju zanim nie znajdzie swoją drugą, zaginioną połówkę. Podobnie pisze się o związku bliźniaczego płomienia – relacji, która jest większa niż nasze obecne życie. Poznajemy taką osobę i rozpoznajemy ją na poziomie duszy mając wrażenie, że znamy się dłużej niż moglibyśmy to racjonalnie pojąć. Znamy się od momentu stworzenia dusz.

Wydaje mi się jednak, że ta koncepcja bliźniaczego płomienia jest często mylona z karmiczną miłością lub pojęciem bratniej duszy. Naszemu bliźniakowi często przypisywane jest romantyczne przeznaczenie, ja jednak czuję że najbliższa nam dusza nie zawsze musi być nam przeznaczona jako seksualny partner. Dusze potrafią kochać się niezrozumiałą dla ludzi największą miłością i przeznaczeniem, czasem (nie zawsze) bez potrzeby seksualnego połączenia.

Według relacji i badań (np. Michaela Newtona, autora książki Wędrówka Dusz) schodzimy na Ziemię aby przejść pewne lekcje i zdawać egzaminy. Na wakacje – między kolejnymi życiami trafiamy do miejsca gdzie wraz z duszami z naszych grup możemy odpoczywać i przygotowywać się do kolejnego roku szkolnego. Nasze najgłębsze przyjaźnie, przywiązania i miłości są zawierane właśnie tam. Umawiamy się z naszymi najbliższymi duszami, że spotkamy się na Ziemi – czasem jako przyjaciele, czasem jako rodzina, a czasem jako kochankowie. Będziemy razem doświadczać, kochać i wybaczać. Tak samo będzie z bliźniakiem – aczkolwiek jego rolą jest co innego. On zawsze ma pomóc nam wzrastać w sobie – będzie stawiał nam wyzwania, ale i kochał. Dawał przestrzeń i wolność oraz przypominał o źródle.

Kim jest nasza bliźniacza dusza?

Czasami różne źródła podają, że nie zawsze schodzimy na Ziemię w towarzystwie naszego bliźniaka albo, że bliźniacza dusza nie zawsze musi być odmiennej płci. Otóż nic bardziej mylnego. Po pierwsze – nasz bliźniak pojawi się zawsze tam gdzie my – a my, tam gdzie on. Jeśli zdecydujemy się na życie w innym kawałku kosmosu – on pójdzie za nami. Jak on będzie chciał wrócić na Ziemię – my będziemy obok niego.

W przyrodzie wszystko działa na zasadzie dopełniania się i harmonii. Jest ying i yang – a jedno, nie może istnieć bez drugiego. Tak samo bliźniacy – jeśli jedno rodzi się jako kobieta, drugie będzie mężczyzną. Jednak wcale to nie oznacza konieczności związku seksualnego.

pexels-photo-185699-large

To wszystko nie oznacza jednak, że nasza bliźniacza dusza musi być naszym życiowym partnerem. Nie oznacza to również, że spędzimy z nią całe życie – być może w obecnym wcieleniu będziemy w swoich życiach tylko przez chwilę, ale będzie to jedna z najważniejszych chwil dla naszego życia. Prawdopodobnie również wspólnie odrobimy wiele lekcji aby móc się rozstać, ewaluować dalej i wznieść się duchowo. Warto pamiętać, że tęsknota i żal rozstania jest typowo ziemskim uczuciem.

Skoro nasze dusze umówiły się na spotkanie jeszcze przed naszymi wcieleniami, zrozumiałe jest że ta najbliższa dusza nie pojawi się bez powodu w naszym życiu. Moment spotkania jest jednym ze znaków, które będą świadczyły o owej duchowej bliskości.

Nie będzie to jednak oznaczało, że owa dusza uzupełni cię. Już sam w sobie jesteś kompletną całością. Twoja bliska (bliźniacza? Jak zwał, tak zwał) dusza będzie miała za zadanie swoją ogromną miłością tylko pomóc Ci odkryć w sobie niezgłębione potencjały i doświadczyć całości. Zapewne Ty będziesz pomagał w tym samym jej, bo ta najbliższa osoba jest tak samo człowiekiem jak Ty. Możliwe, że momentami będziecie swoim lustrem i będziecie odzwierciedlać wzajemnie najgłębsze pragnienia i miłości.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s